Serwis regałów

Aby utrzymać wyposażenie magazynu w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy okres, należy skorzystać z fachowej pomocy. Przeprowadzany przez nas serwis regałów obejmuje zarówno standardową powierzchnię do przechowywania, jak i wysokiego składowania. Ponadto działamy zgodnie z przepisami i na konkretnej podstawie prawnej. To daje naszym klientom pewność, że przegląd półek magazynowych będzie spełniał najwyższe standardy. Zobacz, co zyskasz na współpracy z ToMiService.

Jaka jest podstawa prawna przeglądów regałów magazynowych?

Należy pamiętać, że kontrole stanu technicznego tego typu wyposażenia są obowiązkowe. Wynika to z przepisów ustanowionych w Kodeksie Pracy, a także rozporządzeniach BHP. Które z nich regulują przegląd regałów magazynowych? Podstawa prawna znajduje się w:

  • Kodeksie Pracy z 2014 r., a konkretnie w art. 207 i art. 215.
  • Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Specjalnej z 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP, a konkretnie w § 15 ust. 1, § 39 oraz § 40 ust. 1.
  • Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań BHP dotyczących użytkowania maszyn przez pracowników podczas np. serwisu półek wysokiego składowania, a konkretnie w Dz.U. nr 191, poz. 1596 ze zm.

Do tego dochodzi jeszcze norma PN-EN-15635: 2010, która nosi tytuł „Stalowe statyczne systemy składowania. Zastosowanie i utrzymanie urządzeń do składowania”.

Kto może przeprowadzać serwis regałów wysokiego składowania?

Regulacje dotyczą nie tylko sposobu konserwacji, ale też umiejętności, jakie powinna mieć odpowiedzialna za to osoba. Przepisy mówią wyraźnie, że pracownik magazynowy musi przedstawić odpowiedni certyfikat.

Pracujące w ToMiService osoby mają wszystkie wymagane przez podstawy prawne uprawnienia. To gwarantuje bezpieczny serwis regałów wysokiego składowania, a także pewność dokładnego wykonania usługi. Na dodatek wiedza posiadana przez naszych specjalistów pozwala dobrać odpowiednie dla danego zadania metody przeglądu.

Kiedy w świetle przepisów przeprowadzać przeglądy regałów?

Regularna kontrola stanu technicznego to klucz do utrzymania magazynu w bardzo dobrym stanie. Informację o systematyczności można znaleźć właśnie we wspomnianych podstawach prawnych. A co to oznacza w praktyce? Co ile należy przeprowadzać przeglądy regałów magazynowych? Przepisy nie wskazują w tej kwestii żadnych konkretnych terminów.

Istnieją jednak dobre, wypracowane na przestrzeni lat praktyki. Wedle nich serwis półek wysokiego składowania powinien odbywać się przynajmniej raz w roku. W przypadku większej intensywności korzystania z magazynu ten czas skraca się do półrocza lub nawet kwartału.

Profesjonalny serwis regałów wysokiego składowania

Wyróżniamy się fachowym podejściem do usługi. Dlatego przywiązujemy dużą wagę do wypełniania przepisów opisanych w podstawach prawnych, a jednocześnie sprawnej i szybkiej realizacji. Serwis regałów magazynowych standardowych oraz wysokiego składowania odbywa się w sposób dokładny oraz bezpieczny dla sprzętu i postronnych osób. Na dodatek oferujemy indywidualną wycenę przeglądów.

Zamów profesjonalny serwis regałów

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, aby uzgodnić szczegóły współpracy. Gwarantujemy obsługę klienta na najwyższym poziomie. Rozmowa będzie doskonałą okazją, aby wyjaśnić podstawy prawne świadczonych usług oraz wskazać, jak realizujemy konkretne przepisy. W ten sposób rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jak działa profesjonalny serwis regałów wysokiego składowania. Przy okazji doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie przeglądów półek magazynowych.