Inwentaryzacja

Przed przeprowadzeniem inwestycji budowlanej przyda się sprawdzenie stanu technicznego budynku oraz innych kwestii związanych z jego funkcjonowaniem. Dlatego nasza oferta obejmuje również inwentaryzację obiektów. Dzięki nim będziesz mógł dokładnie zaplanować umiejscowienie poszczególnych elementów wyposażenia czy zweryfikować stan techniczny nieruchomości. Zobacz, jakie jeszcze korzyści wynikają ze współpracy ze specjalistami ToMiService.

Kiedy jest potrzebna inwentaryzacja obiektów?

Istnieje kilka powodów, dla których warto się na to zdecydować. Najważniejszym z nich jest otrzymanie informacji o faktycznym stanie danego budynku (zarówno pod względem technicznym, jak i funkcjonalnym). Oparty na nich protokół inwentaryzacji obiektów przydaje się m.in. do:

  • modernizacji nieruchomości,
  • rozbudowy lub rozbiórki,
  • zmiany przeznaczenia budynku,
  • celów administracyjnych i prawnych.

Każda z wymienionych przyczyn wymaga otrzymania kompleksowego dokumentu zawierającego szereg danych uzyskanych przy pomocy miarodajnych metod.

Jak przebiega inwentaryzacja przed powstaniem inwestycji?

Proces polega na kilku czynnościach z wykorzystaniem technologii pomiarowych i badawczych. Inwentaryzacja obiektów zaczyna się od dokładnego sprawdzenia wymiarów budynku oraz zrobienia szczegółowych zdjęć. Następnie powstaje dwuwymiarowy model nieruchomości.

W efekcie powstaje protokół, który zawiera takie informacje, jak:

  • zastosowane materiały budowlane,
  • użyte do budowy technologie,
  • stopień zużycia poszczególnych elementów,
  • ogólny stan techniczny budynku,
  • powierzchnię użytkową i zabudowy.

Jako profesjonaliści podchodzimy do zlecenia kompleksowo. Dlatego do dokumentacji dołączamy raporty, zdjęcia, rysunki, opisy techniczne, a także różnego rodzaju specyfikacje. To daje naszym klientom dobry wgląd w całość.

Ile kosztuje inwentaryzacja obiektów?

To zależy przede wszystkim od charakteru planowanej pracy. Inwentaryzacja dużych obiektów jest z zasady droższa od tej, którą przeprowadza się na mniejszych budynkach. Dlatego właśnie stawiamy na indywidualną wycenę. Dzięki temu nasi klienci płacą wyłącznie za to, czego realnie potrzebują, by dowiedzieć się wszystkiego na temat posiadanej nieruchomości.

Kontakt w sprawie inwentaryzacji obiektów

Zadzwoń lub napisz do nas maila, aby dowiedzieć się więcej o szczegółach usługi. Przy okazji odpowiemy na każde inne pytanie oraz doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie podjąć się każdego wyzwania w zakresie inwentaryzacji obiektów. Przekonaj się o tym na własną rękę!