Montaż regałów wysokiego składowania

Stworzenie odpowiedniego miejsca do przechowywania różnego rodzaju towarów w magazynie jest tylko pozornie prostym zadaniem. W rzeczywistości wymaga profesjonalnego planu, a także zabezpieczenia. Mówią o tym konkretne przepisy. Dlatego też ekipa przeprowadzająca montaż regałów wysokiego składowania powinna mieć konieczne uprawnienia. Gwarancją właściwego podejścia do tego zadania są specjaliści ToMiService. Zobacz, co możesz zyskać na współpracy z nami.

Na czym polega montaż regałów wysokiego składowania?

Należy wiedzieć, że tego typu konstrukcje są wykonane ze stali. Tylko one gwarantują, że wszystko będzie działać zgodnie z przepisami. Muszą w związku z tym zostać przymocowane do posadzki, co tak potrzebną właściwą stabilność. Do tego dochodzi zabezpieczenie regałów wysokiego składowania poprzez przykręcenie śrub i wypoziomowanie. Fachowy montaż wymaga więc posiadania zarówno uprawnień, jak i narzędzi. Wszystko, co jest potrzebne do realizacji, ma nasza ekipa monterska.

Jakie przepisy odnoszą się do montażu regałów wysokiego składowania?

Projekty systemów przechowywania towarów nierzadko różnią się od siebie w znaczący sposób. Nie oznacza to jednak, że ich twórcy mogą pozwolić sobie na pełną dowolność w tym zakresie. Wręcz przeciwnie. Istnieją normy, które obejmują montaż regałów wysokiego składowania. Konkretne przepisy znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku. Nie tylko zawierają ogólne wskazówki, ale też odsyłają do kolejnych zapisów, a zwłaszcza PN-EN 15635, który mówi o zastosowaniu, zabezpieczeniu i utrzymaniu urządzeń do magazynowania.

W dużym skrócie: każdy, kto podejmuje się stworzenia takiej konstrukcji, musi mieć odpowiednie uprawnienia. To ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ tylko wykwalifikowany fachowiec zna zasady BHP oraz reguły rządzące montażem regałów wysokiego składowania.

Co znajduje się w przepisach?

Zgodnie ze wspomnianymi przepisami systemy powinny posiadać:

  • deklarację zgodności wystawioną przez producenta,
  • dokument potwierdzający odbiór techniczny od ekipy z posiadającej uprawnienia do montażu regałów wysokiego składowania.

Po postawieniu i zabezpieczeniu konstrukcji dajemy naszym klientom stosowne certyfikaty, które można przedstawić przedstawicielowi Państwowej Inspekcji Pracy.

Doświadczenie i uprawnienia do montażu regałów wysokiego składowania

Wyróżniamy się pełnym profesjonalizmem. Wynika on z dużego doświadczenia w branży, co przekłada się na dokładne zabezpieczenie konstrukcji, ścisłe trzymanie się przepisów, a także szybką realizację przez osoby z uprawnieniami.

Na przestrzeni lat mieliśmy okazję współpracować z wieloma klientami w całej Polsce. To dało nam możliwość nieustannego podnoszenia kwalifikacji oraz wypróbowania nowych metod montażu regałów wysokiego składowania. W efekcie świadczona przez nas usługa spełnia nawet najwyższe wymagania. Zwłaszcza że nieustannie podnosimy nasze kompetencje i trzymamy rękę na pulsie, by naszych klientów nie zaskoczyły nowe przepisy w kwestii zabezpieczania systemów.

Cena zabezpieczenia regałów wysokiego składowania

Koszt wykonania zależy od kilku czynników. Przy wycenie bierzemy pod uwagę przede wszystkim stopień skomplikowania montażu regałów wysokiego składowania oraz rozległość systemu. Do tego wlicza się specjalistyczne zabezpieczenie konstrukcji oraz inne czynności określone w przepisach. Dzięki temu nasi klienci płacą wyłącznie za to, czego realnie potrzebują.

Dokładamy przy tym wszelkich starań, by pozostać konkurencyjnymi w tym zakresie. Dlatego monterzy z uprawnieniami zawsze proponują najkorzystniejsze rozwiązania.

Nawiązanie współpracy ze specjalistami od montażu regałów

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, by otrzymać więcej informacji o świadczonej usłudze. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie związane z zabezpieczeniem, a także montażem regałów wysokiego składowania. Doskonale znamy dotyczące tego przepisy oraz mamy ważne uprawnienia. To najlepsza gwarancja tego, że realizacja przebiegnie zgodnie z zasadami sztuki, a klient otrzyma profesjonalnie wykonane miejsce do składowania towarów.