Jakie odstępy między regałami w magazynie?

Bez kategorii 29 listopada, 2023

Wyposażenie w danej przestrzeni powinno być do niej jak najlepiej dopasowane, żeby można było korzystać z niej nie tylko wygodnie, ale też bezpiecznie. Minimalna odległość między regałami w magazynie jest określona przez zasady BHP. Dostosowanie tych odstępów do podanych reguł nie jest skomplikowane i pozwala w łatwy sposób zaprowadzić porządek. Planowanie wnętrza według klarownych zasad to również najlepszy sposób na wytyczenie ciągów komunikacyjnych. Zobacz jak to skutecznie zrobić.

Odległość między regałami według BHP

Organizacja przestrzeni składowania jest odpowiedzialnym zajęciem, wymagającym dużej dbałości o szczegóły. To, jakie odstępy między regałami w magazynie zastosujesz, powinno być skorelowane z działaniami, jakie będą tam podejmowane. Minimalna odległość według zasad BHP to 0,75 m, a w przejściach, gdzie jest ruch w obie strony, to 1 m. Należy też wziąć pod uwagę szerokość maszyn, które są w danym miejscu używane. Ich obecność może zadecydować o zwiększeniu tych wymiarów.

Reorganizacja magazynu i wprowadzenie właściwych odstępów między regałami

Nie tylko w nowych halach wymagane jest dostosowanie ciągów komunikacyjnych do przepisów. Warto wprowadzić właściwe odstępy między regałami w magazynie nie tylko przez przepisy dotyczące BHP, ale też dla wygody i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Dzięki odległościom większym niż minimalna zmniejszysz również ryzyko uszkodzeń asortymentu lub półek, np. przy używaniu wózka widłowego. Manewrowanie w zbyt wąskich przejściach, nawet zgodnych z wytycznymi, może okazać się niemożliwe.

Profesjonalny montaż regałów w magazynie

W celu zamontowania stabilnych konstrukcji i zaplanowania najbardziej praktycznych odstępów warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy. Odległość między regałami w magazynie z zachowaniem zasad BHP dobrze jest ustalać do indywidualnych potrzeb danej przestrzeni. Zamawiając montaż półek na tomiinstallservice.pl, możesz liczyć na sprawną obsługę, zgodną z Twoimi wymaganiami. Dzięki ich pomocy zaaranżujesz miejsce do składowania z ciągami komunikacyjnymi, które ułatwią w nim pracę.

Wprowadź jasny i wygodny układ regałów w swoim magazynie

Efektywnie wykonywanie zadań, a także bezpieczeństwo w dużej mierze zależą od właściwie przystosowanego magazynu. Minimalne odstępy między regałami nie zawsze są wystarczające. Dlatego warto drobiazgowo zaplanować każdą tego typu odległość według zasad BHP oraz skorelować ją z szerokością maszyn wykorzystywanych w danym miejscu. Jeśli chcesz zrobić to profesjonalnie i bez problemów, wypróbuj usługi firmy ToMiService.