Jak ustawić regały w sklepie?

Bez kategorii 21 marca, 2024

Prawidłowe rozplanowanie towarów w obiekcie handlowym ma bardzo ważne znaczenie dla osiągnięcia sukcesu w sprzedaży. Poza tym, że pozwala na wyeksponowanie produktów, zwiększa też prawdopodobieństwo ich dostrzeżenia przez potencjalnych klientów. Aranżacja sklepu to niewątpliwie duże wyzwanie dla przedsiębiorców, niezależnie od tego, w jakiej branży prowadzą swój biznes. Jak rozmieścić metalowe, drewniane lub modułowe regały sklepowe, by przyciągnąć wzrok konsumentów? O czym pamiętać przy ustawianiu towarów na półkach? Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się na ten temat, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

 

 

 

Aranżacja sklepu – od czego zacząć?

Nie ma jednego uniwersalnego przepisu na stworzenie wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni w obiekcie handlowym. Zanim przystąpisz do urządzania lokalu, musisz mieć świadomość, że aranżacja sklepu jest procesem złożonym, a także wymagającym cierpliwości i odrobiny wiedzy. Na pewno powinna być dobrze przemyślana, aby zachęcić klientów do odwiedzania punktu i robienia w nim zakupów. Być może nie zdajesz sobie sprawy, ale sposób ustawienia regałów i półek sklepowych ma duży wpływ na to, jak wiele produktów ląduje w koszykach.

Jakie regały wybrać do sklepu – drewniane, metalowe, a może modułowe?

Zanim rozpoczniesz urządzanie przestrzeni handlowej, wcześniej musisz zadecydować o wyborze odpowiednich mebli. Na rynku dostępne są regały sklepowe metalowe, drewniane, a także modułowe. Na pewno warto zwrócić uwagę, aby zakupione modele były wytrzymałe i solidnie wykonane. Jeśli zajmujesz się sprzedażą dużych i ciężkich przedmiotów (np. części motoryzacyjnych, dekoracji z kamienia), warto postawić na meble z metalowymi półkami. W przypadku lżejszych i delikatniejszych towarów do aranżacji sklepu możesz wybrać regały drewniane. Modułowe systemy przechowywania sprawdzą się zarówno w większych, jak i w mniejszych punktach sprzedaży. Są uniwersalne i można je łatwo rozbudowywać.

Co należy wziąć pod uwagę przy ustawianiu regałów sklepowych?

Pierwszą kwestią, którą trzeba uwzględnić przy planowaniu rozstawienia mebli, jest wielkość powierzchni handlowej. Regały sklepowe, czy to modułowe, drewniane, czy metalowe, muszą umożliwić klientom swobodne poruszanie się z wózkiem między alejkami. W przypadku małych sklepów do aranżacji najlepiej wykorzystać mniejsze szafki wyposażone w półki sklepowe, które nie przytłoczą przestrzeni. Drugim istotnym aspektem, o którym warto pamiętać przy wyborze i ustawianiu mebli, jest dopasowanie ich do charakteru punktu sprzedażowego.

Zadbaj o wygodny układ półek w sklepie i zachęć klientów do robienia zakupów!

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi wiesz już, dlaczego umiejętne urządzenie przestrzeni handlowej ma tak istotne znaczenie. Dzięki właściwej aranżacji sklepu i prawidłowemu rozmieszczeniu regałów sklepowych z półkami możesz przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów, a także zwiększyć sprzedaż towarów. Aby stworzyć unikalny klimat w pomieszczeniu, zwróć też uwagę na oświetlenie. Odpowiednio dobrane również pomoże Ci wyeksponować produkty i zwiększyć ich widoczność.